Informacje

liliana

mgr inż arch. LILIANA MASEWICZ-KOWALSKA
właściciel pracowni i główny projektant

studia na wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska o kierunku Architektury i Urbanistyki w Łodzi

wyróżnienie I stopnia w międzynarodowym studenckim konkursie architektoniczno-urbanistycznym w Gdyni

dyplom w katedrze urbanistyki prof. Krzysztofa Muszyńskiego, w Instytucie Architektury i Urbanistyki w Łodzi


1993-1997 praca w biurach projektowych w Łodzi
od 1997 praca w biurze architektonicznym w Opolu
od 1998 własna pracownia w Opolu
od 2003 EVEREST DESIGN w Opolu
od 2008 współpraca z ogólnopolskim wydawnictwem „Publikator”
od 2008 realizacje EVEREST DESIGN są zamieszczane w dwumiesięcznikach „Dobrze Mieszkaj” oraz „Świat Łazienek i Kuchni”
12.05.2011 otwarcie GALERII EVEREST DESIGN galerii pięknych wnętrz i ekskluzywnych mebli

  • projektowanie i aranżacja wnętrz domów i rezydencji, biur, restauracji, sklepów, uczelni i administracji i innych
  • projektowanie obiektów mieszkalnych i większych – projektowanie ogrodów zoologicznych 
  • przebudowy kubaturowe i wnętrz 
  • projektowanie terenów wokół obiektów, urbanistyka przestrzeni ogrodowej i rekreacyjnej 
  • nadzorowanie w/w inwestycji pod klucz 
  • kontakty z bardzo dobrymi i solidnymi wykonawcami od praz remontowo-budowlanych i wykończeniowych

O mnie… 

DLACZEGO ARCHITEKTURA? DLACZEGO PROJEKTOWANIE WNĘTRZ? DLACZEGO KREOWANIE PRZESTRZENI WSZELKIEJ?

Myślę, że gdybym nie projektowała, żyła bym ze złamaną duszą i wciąż zastanawiała bym się za czym tak ogromnie tęsknię? a jeśli nie robisz w życiu tego co kochasz, to dokonujesz zbrodni na samym sobie.

Architektura to miłość mojego życia.

Nie będą Wam pisać, jak pracuję i co robię, bo wszyscy o tym piszą. Nie opiszę Wam jakie wykonuję projekty, nie napiszę o korzyściach z pracy ze mną, nie powiem Wam, co jest najważniejsze, by projekt był przydatny na budowie i wartościowy dla Was, bo dla każdego może to być  coś innego… to tylko informacje techniczne.

Chcę Wam pokazać zawartością tej strony, dlaczego to robię? Jaki jest sens tego i co mnie do tego pcha, żeby tworzyć architekturę , jej wnętrza i przestrzeń wokół niej, czyli to co ją spaja i harmonizuje. Być może to, co teraz czytacie, jest mało profesjonalne i mało rzeczowe ale w świecie, w którym zaufanie budujemy latami, te cenne 10 min, które poświęcicie na obejrzenie tej strony  może być tym, czym jeden wdech na górze Mont Everest – radością robienia rzeczy wyjątkowych.

Ktoś kiedyś powiedział : „jak robisz cokolwiek, tak robisz wszystko”

Podobno budowa nowego domu czy kupno nowego mieszkania to prawie jak narodziny dziecka, dlatego w tej misji nie wolno zawieść… i tak też robię.. A jak to robię ? po prostu słucham Was, słucham Waszych potrzeb. Przychodzicie tu i  z zaufaniem składacie w moje ręce swoje nowe życie w nowym domu… nie wolno tego zepsuć.. To, po co tu przychodzicie, to dom uszyty z Waszych marzeń, który maluję obrazami z mojej wyobraźni jak pocztówki z najpiękniejszych miejsc świata. To dom Waszych pragnień , bez pruderii i złych nawyków nabytych w przeszłości od innych…bo chcecie żyć jak u siebie a nie jak kiedyś. Moim obowiązkiem jest temu sprostać za wszelką cenę, bo gra toczy się o naprawdę ważne dla Was rzeczy a moje wyczucie potęgi przestrzeni i jej wpływu na nasze życie jest na tyle ogromne, że warto się tym podzielić.

Robię to też dla samej siebie, by kiedyś za wiele wiele lat, siedząc na małej ławeczce przed własnym domem z laską w ręce, mieć poczucie spełnienia i świadomość, że moje życie było po COŚ a nie po NIC.

To co tutaj zobaczycie na zdjęciach i wizualizacjach, to tylko mały procent wiary w to, że można mieszkać piękniej i wytworniej a duma nie musi być siostrą pychy… że bogato nie musi znaczyć drogo. Sztuką doskonałej kreacji nie jest żyć bogato, ale czuć się bogatym… i to próbuję przekazać swoim podopiecznym. Tak właśnie projektuję – Waszymi myślami i moimi oczami. Praca ze mną to magiczna podróż w świat architektury i designu, by pokazać, że to daje poczucie własnej wartości, bo ” …JAK MIESZKASZ, TAK SIĘ CZUJESZ, JAK SIĘ CZUJESZ, TAK DZIAŁASZ, JAK DZIAŁASZ, TAKIE JEST TWOJE ŻYCIE… „

dlatego zapraszam do GALERII EVEREST DESIGN na wyprawę po ścieżkach designu, na której najważniejsza jest wiara w jego potęgę i wpływ na to kim się czujemy, gdy wstajemy rano z łóżka we własnej cudownie zgranej z nami sypialni. 

Życzę więc wszystkim podróżnym bezpiecznej podróży na mój EVEREST, bo nie sztuką jest nauczyć innych latać, ale sztuką jest pokazać, że latać warto….. 

GALERIA EVEREST DESIGN galerią wysokich możliwości.

SERDECZNIE ZAPRASZAM !

 

 

 

 

 

 

 

projektowanie wnętrz, aranżacja wnętrz, architekci wnętrz, dekoracja wnętrz, architektura wnętrz, architekci opole